Salavat Getirmenin Faziletleri


Kitapı oku (pdf)

Salavat Getirmenin Faziletleri

 

Salavat nedir?

 

Salavat; peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’i (sav) anmak, O’na selam göndermektir

Salavat, peygamber Efendimiziz Hazreti Muhammed\'i (S.A.V) anmak, O\'na selam göndermektir. Bilindiği üzere Efendimiz (S.A.S) Hazretleri\'nin adı anıldığında duyan her Müslüman\'ın salavat getirmesi ihmal edilmez bir görevi unutulmaz bir vefa borcudur. Nitekim Kur\'an\'ı Kerim\'de şöyle buyurulur; Hz. Peygamber için okunan ve Allah\'ın rahmet ve selamının O\'nun üzerine olması dileğini dile getiren dualara denir. Salavat, salat kelimesinin çoğuludur ve genellikle \"Allahümme salli\" diye başlar. Kur\'an\'da \"Allah ve melekleri şüphesiz Peygambere salat ediyorlar. (O halde) ey iman etmiş olanlar, siz de onu kutsayın (salavat getirin) ve tam bir teslimiyetle selam verin (kendinizi O\'nun rehberliğine teslim edin\"

Salavat-ı Rahmeti, Peygamber\'e Allah\'ın salat etmesi rahmet etmek, meleklerin ve bizim salat etmemiz de onun için rahmet duası etmek anlamına gelir. Onun rahmetine erişmesi ise ümmeti olarak bizim rahmete erişmemiz demektir. Çünkü hayatı boyunca görüldüğü gibi onun bütün kaygısı ümmetinden ibarettir. Bir gece sabaha kadar ümmeti için Rabbine yakardıktan sonra Allah ona Cebrail ile \"Biz seni ümmetin hakkında hoşnut edeceğiz ve asla üzmeyeceğiz\" şeklinde haber göndermiştir. Ayet de ona \"Övülmüş Makam\" adıyla şefaat makamının verileceği müjdelenmiştir ki, bu durum bizi Allah\'ın Resulü ile çok yakın ve sıcak bir ilişki içinde bulunmaya davet etmektedir. İşte salavat onunla bizim aramızda bu sıcak ilişkiyi kuran devam ettiren ve pekiştiren en önemli bir vasıtadır.

Salavat Örnekleri Arapça ve Türkçe Anlamı


•Aleyhissalatu vesselam, Allah\'ın salatu selamı onun üzerine olsun.
•SallAllahu aleyhi ve sellem, Allah\'u Teala, Ona salatu selam etsin.
•Allahümme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed, Allahım! (peygamberimiz) Hz. Muhammed\'e ve aline (evladu iyaline) rahmet eyle.
•Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina muhammed, Allahım! Efendimiz, mihmandarımız, rehberimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V)\'e, ailesi ve ashabına rahmet eyle ve bereketler ihsan eyle.
•Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim, Ey Allahım! Efendimiz, büyüğümüz Muhammed\'e, evladu iyaline, ashabına salatu selam eyle. (Rahmet et, selametlik ver.)
•Allahümme salli ala Muhammedin ve enzilhul\'muk\'adel\'mukarrabe indeke yevmel\'kıyameti, Ey Allahım! Hz. Muhammed\'e Salatu selam et, ve onu kıyamet gününde sana yakın bir yere (makam-ı Mahmut\'a) indir.
•Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin tıbbil\'kulubi ve devaiha ve afiyetil, abdani ve şifaiha ve nuril\'ebsari ve ziyaiha ve ala alihi ve sahbihi ve sellim, Ey Allahım! kalplerin doktoru ve devası, vücutların şifası, gözlerin nuru ve ziyası olan Muhammed\'e (S.A.V) aline ve ashabına salatu selam eyle.
•Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed bi\'adedi ilmike, Ey Allahım! efendimiz Hz. Muhammedin (S.A.V) aline nihayetsiz olan ilminin adedince salatu selam ve bereketler ihsan eyle.
•Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin mahtelefel-melevani ve teakabel-asarani ve kerraral-cedidani vestekbelel-ferkadani ve belliğ ruhahu ve ervaha ehl-i beytihi minnat-tahiyyete vesselame verham ve barik ve sellim aleyhi ve aleyhim teslimen kesiran kesira, Allah\'ım melevan, asaran, cedidan ve ferkadan yıldızları devam ettiği müddetçe Efendimiz Muhammed\'e (S.A.V) salat ve selam eyle. O\'nun ve ehl-i beytinin ruhuna bizden saygı ve selam ulaştır.
•Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali Muhammedin ve Ademe Nuhin ve İbrahime ve Musa ve İsa ve ma beynehum minen\'nebiyyine vel\'murselin. Salevatullahi ve selamu ve selamuhu aleyhim ecmain, Allahım! Hz. Muhammed\'e (S.A.V) Hz. Adem, Hz. Nuh, Hz. İbrahim,Hz. İsa (A.S.V) ve bunların arasında (gelmiş geçmiş bütün) peygamberlere rahmet ihsan eyle.
•Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin abdike ve Resulike ve alel\'muminine vel\'muslimine vel\'muslimati, Allahım! kulun ve Resulün Hz. Muhammed\'e salat (Rahmet) et. Mümin olan erkek ve kadınlara, Müslüman olan erkek ve kadınlara da merhamet eyle.
•Allahümme salli ala Ruhi seyyidina Muhammedin fil\'ervahi ve salli ala cesedi seyyidina Muhammedin fil\'ecsadi ve salli ala kabri seyyidina Muhammedin filkuburi. Allahümme belliğ minni tehiyyeten ve selama, Ey Allahım! Ruhlar içinde sevgili peygamberimiz Hz. Muhammedin ruhuna, cesedler içinde Hz. Muhammedin (A.S.V) cesedine, kabirler içinde Hz. Muhammedin (A.S.V) kabrine salatu selam eyle. Allahım, benim selamımı sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed (A.S.V)\'in aziz ruhuna vasıl eyle (ulaştır).
•Allahümme salli ala Muhammedin ve ezvacihi ve zurriyetihi kema salleyte ala ibrahime, ve barik ala Muhammedin ve ezvacihi ve zurriyetihi kema barekte ala İbrahime inneke hamidun mecid, Ey Allahım! Hz. Muhammed\'e zevcelerine ve soyuna rahmet et. Hz. İbrahim\'e rahmet ettiğin gibi Hz. Muhammed\'e, zevcelerine ve soyundan gelenlere bereket ver. Hz. İbrahim\'e bereket verdiğin gibi. Gerçek ki, Sen, Hamidsin (Öğülmüş yalnız sensin) Mecidsin (şan ve şeref sahibisin).

Salavatı Faydaları ve Fazileti Efendimiz Aleyhisselam buyurdular ki

•Bana en yakın olanlar, üzerime çok salavat getirenler olacaktır.
•Üzerime salavat getirirseniz Allah (C.C) sizin üzerine salavat getirir.
•Bana salavat getirin. Nerede olursanız olun salavatınız bana ulaşır.
•Allah Teala (C.C) buyurdu; \"Bir defa salavat getirene Ben ve meleklerim on defa salavat getiririz.\"
•Cuma günü ve geceleri üzerime (100) defa salavat getirenin Allah Teala (C.C) otuzu dünyaya, yetmişi ahirete ait olmak üzere yüz hacetini kabul eder.
•Dua ile sema arasında bir engel vardır. Üzerime salavat getirilince engel açılır, dua yerine ulaşır.
•Sünnetimi ihya eden, üzerime salavat getiren, darda kalanlara yardımda bulunanlar kıyamet gününde arşın gölgesinde olacaklardır.
•Sırat üzerinde kalmış, hurma yaprağı gibi tirtir titreyen bir adam gördüm. O anda üzerime getirdiği salavat geldi. Elinden tuttuğu gibi Sırat\'tan geçirdi,
•Meclislerinizi salavat ile süsleyiniz.
•Kıyamet günü büyük ecir almak isteyen, üzerime salavat getirsin.
•Cuma günü üzerime (80) kere salavat getirenin seksen senelik günahı affolunur.
•Üzerime salavat getirilmeden yapılan hiç bir dua kabul olunmaz.
•Karşılaşan iki mü\'min salavat getirerek musafaha ederlerse, geçmiş ve gelecek günahları bağışlanır.
•Üzerime bir günde (1000) defa salavat getiren kimseye cennetteki makamı, gösterilmedikçe ölmez.
•Cuma günü üzerime (100) defa salavat-i şerife getiren kimse kıyamette öyle bir nur ile gelecek ki, eğer o nur bütün mahşer ehline taksim edilse hepsine yeterdi.
•Ömrünü boş yere heba eden kişinin kaybettiği zamanın telafi etmesi için salavat-i şerife ile meşgul olmalıdır. Eğer bütün Ömrünü ibadetle geçirmiş olsan, sonra bir defa salavat-i şerife getirsen, getirdiğin salavat bütün ibadetlerinden daha ağır gelirdi. Çünkü sen kendi nispetinde salavat getirmektesin.
•Allah Teala da (C.C) Rububiyyeti hesabıyla senin bir salavatına karşılık sana on salavat getirmektedir. Yani Allah Teala (C.C) sana on defa rahmet nazarıyla bakmaktadır.
•Allah Teala\'nın (C.C) kuluna nazar-i rahmeti; insin, cinnin ibadetinden daha hayırlıdır. Çünkü Allah (C.C) bir kuluna rahmeti ile nazar edince o kul azaba duçar olmaz.
•Allah Teala (C.C) perşembe günü ikindi vakti, melekleri salavat-i şerife getirenlerin ismini yazmak için yeryüzüne gönderir. Cuma günü ve gecesi salavat getirmeyi ihmal etmemelidir.
•Salavat-i şerife dünya ve ahirette insanın derecesini yüceltir. Onu büyük bir sahibi kılar. Kazancı en bol bir ticaret kaynağıdır.
 
 
 

- Giden Eşin / Sevgilinin geri getirilmesi 7 / 21 / 41 günde
- Kısmet açma
-Eş Seçimi, Evlilik ve Rızkın Açılması ;
- Eşler arası huzursuzluk ve Nazar,Büyü,Cin musallatı ya da herhangi bir metafizik hastalığınızın tespiti
-Negatif enerji, etki ve oluşları temizlemek…
-Enerjinizi ve Yıldızınızı yükseltmek...
-Bilinçaltı Temizlik
-Ömrünüzün ve Rızkınızın Bereketlendirilmesi
- Hadim ve Kulak Daveti EĞİTİMİ
-Havas Eğitimi
İstediğiniz zaman çekinmeden
İslami Metafizik & Bioenerji Uzmanimız Deniz Eren‘i arayabilirsiniz.
Whatsapp Danışma
Hattı: 90 552 451 28 48